Українська
Рус Укр

Бейка

Бейка

Бейка трикотажна коса.

Що це таке коса бейка? Один з різновидів тасьми, застосовується при пошитті одягу, а саме для окантовки виробів. Являє собою тонку смужку вирізану по косій направляючої нитки. Виготовляемо бейка на спеціальному обладнанні, хоча, досвідчені кравці можуть виготовляти косу бейку самостійно.

Різновиди бейки.

У нашому інтернет магазині для рукоділля ви можете купити тасьму косу бейку таких видів:

        атласна бейка;
        бавовняно-паперова бейка;
        парчёвая бейка;

Слід пам'ятати, що для виготовлення цієї тасьми використовують також натуральний і штучний шовк, віскозу, шифон, шерсть і навіть кашемір і шкіру. Пам'ятаючи про це, потрібно підходити відповідально до вибору відповідного виду голок. При використанні делікатних тканин таких як шифон або шовк, тоді голка повинна бути тонкою і гострою з вузьким вушком. Однак якщо пришиває косу бейку з більш «грубих» тканин, таких як шерсть, тоді користуйтеся довгою голкою середньої товщини з великим вушком.


Коса бейка: особливості та переваги.

Перше це міцність. При цьому, за рахунок косою направляючої нитці, тасьма має незначну еластичність. Це можна віднести до головної особливості косою бейки, оскільки еластичність тасьми грає важливу роль в її функціональні властивості. Оскільки коса бейка використовується для окантовки таких зон одягу, як горловина, пройма, рукава, її еластичність дозволяє одязі комфортно і природно прилягати до тіла, не створюючи дискомфорту. До переваг косою бейки можна віднести її універсальність. Ця тасьма є, без перебільшення, найпопулярнішою і затребуваною серед майстринь ручної роботи.
Де її застосовують.

Цю універсальну тасьму застосовують майстрині у всіх видах рукоділля. Починаючи від виготовлення лялькових нарядів і закінчуючи пошиттям верхнього одягу, всюди коса бейка використовується активно і успішно. Часто, для виготовлення ялинкових іграшок, майстрині теж використовують косу бейку. Тасьма коса бейка використовується для окантовки таких видів одягу: сукні та сарафани, блузи, сорочки, майки, футболки. Також, тасьма застосовується у виготовленні домашнього одягу і нижньої білизни, в пошитті верхнього одягу. Швейні фабрики, і компанії-власники модних брендів одягу, які виготовляють текстильні вироби в промислових масштабах, використовують косу бейку для окантовки внутрішніх швів. Таким чином, виробу надається високу якість і довговічність. Крім цього, косу бейку використовують для виготовлення постільної білизни, скатертин, серветок, фартухів і фартухів. Така тасьма також застосовується в якості окантовки для текстильних кошиків і ящиків. У виробництві сумок, гаманців і інших аксесуарів теж застосовується коса бейка. Крім швейного виробництва, тасьма використовується і для виготовлення різних прикрас. Наприклад, іp такий тасьми роблять шпильки і гумки, брошки і браслети.
Інструменти, для роботи з косою Бейко.

Для роботи з готовою косою Бейко, або для виготовлення тасьми своїми руками вам знадобляться такі інструменти:

    жорстка і довга лінійка;

    коротка лінійка або косинець;

    крейда, змилок, олівець або спеціальний маркер для нанесення міток;

    голки для шиття або швейна машинка;

    нитки для шиття;

    ножиці;

    праска.


Як виготовити косу бейку своїми руками?

Озброївшись всіма необхідними інструментами і підготувавши матеріал, з якого планується виготовлення косою бейки, приступаємо до викрійці тасьми. Розкреслите на матеріалі лінії майбутньої тасьми, враховуючи кут 450 по відношенню до часткової нитки. Якщо вам необхідна тасьма шириною в 3 см, тоді форма повинна бути помножена на 2. Накресліть на матеріалі центральну лінію, і від неї відміряйте по 6 см з кожного боку. Потім розмістіть зрізи під кутом 450. Вони необхідні для того, щоб зшити між собою короткі стрічки тасьми, утворюючи одну довгу косу бейку. Тепер вирізуйте все смуги. Далі скріпіть їх шпильками для подальшого зшивання в одну тасьму. Зшиті шви слід розгладити за допомогою праски. Для більш якісного результату місця швів можна трохи зволожити. Таким чином, місця, де шматочки тасьми зшиті, будуть рівними і гладкими, без хвиль і нерівностей. Далі слід разутюжіть шви, розправляючи припуски в обидві сторони. Зайві куточки стирчить матеріалу зріжте ножицями. Далі, заутюжьте тасьму строго по центру. Інший варіант готової тасьми можна зробити, запрасувати краю матеріалу з двох сторін, роблячи припуски однакової ширини. Коса бейка готова! Такий тасьмою можна обкантовувати одяг, сумки та інші аксесуари, прикраси, іграшки та багато іншого.
Як правильно зберігати косу бейку в домашніх умовах?

Для того, щоб коса бейка не плутати і залишалася рівною, гладкою і красивою, її рекомендується зберігати в котушках. Таким чином, тасьма зберігає свій презентабельний зовнішній вигляд, і її відразу можна буде застосовувати в роботі.